Jsme Aimtec. Pomáháme průmyslu stát se digitálním.

Zefektivňujeme firemní procesy pomocí know-how, technologie a softwaru. Pomáháme řídit a sledovat výrobu. Propojujeme stroje s počítači, výrobní linky s ERP systémy. Tvoříme programy pro plánování logistiky a nákupů, pro komunikaci uvnitř firmy, pro analýzu dat. Konzultujeme, vyvíjíme nástroje a implementujeme je.

Používat u nás nejspíš budete některé z těchto technologií

Takhle pracujeme

Umíme řídit projekty

Zákazník od nás dostane přesně to, co chce! Celou dodávku projektu rozložíme na jednotlivé procesy, nad kterými vytváříme detailní projektový plán. Takže dokážeme vizualizovat stav projektu v jakémkoliv momentu. Za každý jednotlivý proces je zodpovědný na straně zákazníka klíčový uživatel, který proces definuje a akceptuje, na straně naší pak konzultant, který garantuje dodávku. Ve všech fázích projektu, tzn. během definice, prototypování i integračního testu, si procesy neustále vzájemně stvrzujeme. Nedochází tedy k obvyklému jevu, kdy zákazník na začátku projektu definuje svoje potřeby, kterých se konzultační firma striktně drží a není schopna flexibilních úprav.

Umíme řídit vývoj

Pro vývoj a dodávky softwaru využíváme agilní metodiky. Dodáváme včas a kvalitně díky SCRUM nástrojům, jako jsou daily stand-up, sprint review a retrospective. Máme velký tým, ale umíme ho řídit a přesně plánovat ve čtrnáctidenních iteracích. Týmová a projektová retrospektiva nám pravidelně pomáhá zlepšit se a poučit se z chyb. Vyhodnocením sprintu se zaměřujeme na to, co jsme dělali, dokončili a dodali. Na požadavky zákazníků reagujeme rychle a flexibilně. Pro každého zákazníka vyvíjíme SW dle jeho individuálních potřeb a každou novou verzi před dodáním pečlivě testujeme (TDD = test driven development). Jsme jeden tým, takže kdokoliv může kdykoliv požádat zkušenější kolegy o radu. Vzájemně se motivujeme a posouváme své schopnosti a znalosti kupředu.

Spolehlivě podporujeme

Než začneme poskytovat zákazníkovi podporu, poznáme jeho byznys tváří v tvář. Mluvíme jeho řečí a známe informační systémy. Stejně tak jsme ale lidští a umíme naslouchat. Učíme se z chyb. Všechny nové a dosud nepoznané problémy nás posouvají dál. S Aimtec Support 24/7 už naši zákazníci nemají strach z otázky „Co když…?“. Support je jediné místo, kde se potkávají všechny části byznysu. We are Support. We solve problems.

Naše zákazníky najdete na čtyřech kontinentech

Pomáháme třeba řídit výrobu komponent luxusních aut potažených kůží.

Pracujeme pro velké české i světové společnosti

Naše práce má jasné zásady

  • Pracujeme tak, abychom na svou práci mohli být hrdí. Nikdy bychom nepředali klientovi polovičaté nebo nefunkční řešení. Sami se neustále rozvíjíme, abychom byli úspěšní v projektech fungujících po celém světě.
  • Chceme, aby nás práce bavila. Aby nám dávala smysl. Těší nás vytvářet užitečná a smysluplná řešení pro zákazníky.
  • Nepřetěžujeme své zaměstnance. Pracovní tempo je u nás rychlé, ale také víme, že je potřeba mít čas na sebe nebo na rodinu. Poctivou práci umíme dobře ohodnotit.

Aimtečáci jsou u nás spokojeni

Naše aktuální skóre fluktuace?

Ze 30 nabraných lidí u nás 29 zůstává několik let.

Když jsem před pěti lety opouštěla akademickou půdu, řekl mi pan profesor, že kdo chce skutečně pracovat, najde uplatnění vždy. Bez velké praxe jsem v AIMTECu dostala obrovskou šanci spolupodílet se na vytváření dobrého jména společnosti.
- Petra Troblová
Marketingová manažerka
AIMTEC byla jedna z firem do které jsem jednoduše chtěl jít pracovat. AIMTEC na mě působil jako moderní firma s uvolněnou atmosférou, která vám pomůže jít nahoru. Nejvíc mě baví, že mám možnost říct svůj názor komukoli včetně ředitelů.
- Marek Šabatka
Obchodník

Otevřené pozice

Podívejte se na aktuální nabídku volných pozic

Jak žije AIMTEC

Na čem taky pracujeme: Pomáháme řídit výrobu komponent luxusních aut potažených kůží.

Potáhnout palubní desku luxusního Audi kůží tak, aby to na kůži nebylo zvenku vidět a přitom se protrhla přesně na určeném místě při vystřelení airbagu není jen tak. Při výrobě to vyžaduje průměru 14-16 operací. Pomáháme je řídit, monitorovat a neustále vylepšovat.

#AIMTEC hackathon: Když za 40 hodin vznikne VR hra nebo neukradnutelné kolo

Jeden víkend, 50 účastníků, 10 týmů, 40 hodin na vyřešení zvoleného projektu. Pomáhali zkušení mentoři a spousta RedBullu.
Nebudete věřit, co všechno je možné v takto rekordním čase vytvořit.
Třeba naprogramujete dron pro inventarizaci skladu. Nebo popelnici, aby poslala zprávu na město, když je plná.

Na #AIMTEC hackathonu přednášeli ti nejlepší z oboru

První březnový víkend se potkalo 150 IT nadšenců pod jednou střechu v Plzni.

Z toho 50 hackerů přihlášených na hackathon a přes 30 přednášejících, mentorů a dalších organizátorů…